Domácí násilí

Chová se k Vám partner ponižujícím způsobem? Cítíte z partnera strach? Nutí Vás partner k sexu nebo sexuálním praktikám, které Vám nevyhovují? Způsobil Vám partner fyzické zranění? Použil partner násilí vůči Vašim dětem? Zamezuje Vám partner vídat se s kamarádkami, kontroluje, kam chodíte a s kým jste? Vyhrožuje Vám partner násilím nebo zabitím?

Je Vám to povědomé? Děje se něco podobného u Vás doma?

Domácí násilí je dlouhodobé a opakované násilné jednání nebo vyhrožování takovým jednáním, v jehož důsledku dochází k nebezpečnému útoku proti životu, zdraví, svobodě nebo lidské důstojnosti nebo hrozí, že k němu dojde. K násilí dochází mezi osobami v rodinném nebo obdobném vztahu, které spolu často žijí ve společné domácnosti. Jedná se o stav, kdy jedna osoba využívá své převahy (fyzické, psychické, ekonomické) nad osobou druhou.

Domácí násilí může nabírat různých podob. Je možné, že zažíváte jen určitý druh násilí (například psychické – vydírání, vyhrožování, manipulace, kontrola), ale ne jiné. Mohou se také objevovat období, ve kterých váš partner žádné násilí neužívá, a poté zase přijde období napětí a násilí.

Pokud zažíváte nějaké podobné prvky ve svém vztahu nebo ve vztahu někoho ve svém okolí, nebojte se nás kontaktovat.

 

Kontaktujte nás na:

Tel. čísle: 608 222 277 Sociální pracovnice je na telefonním čísle dostupná ve všední dny od 9,00 do 15,00. Mimo tento čas je na telefonu nahraný vzkaz, který upozorňuje volající, že volají mimo pracovní dobu sociální pracovnice

Na webové poradně 

Na chatu

Pobočky:

PRAHA - V Luhu 715/6, 140 00 Praha 4

PŘÍBRAM -  Dlouhá 97, 261 01 Příbram III

BEROUN -  Komunitní centrum Beroun, Bezručova 928, 266 01 Beroun

BENEŠOV - Piaristická kolej Masarykovo nám. 1,  256 01 Benešov

Pro okamžitou pomoc volejte 116 006 (nonstop linka Bílého kruhu bezpečí), nebo policii 158.

Podívejte se, jak zvýšit svoje bezpečí!

Podrobnější článek o domácím násilí naleznete zde.

Linka právní pomoci pro oběti domácího a sexuálního násilí

úterý 9:00 - 12:00 a středa 17:30 - 20:30 na tel. čísle: 608 222 277